افرادی که در استان تهران زندگی می کنند و به دنبال بهترین مشاور تغذیه در تهران هستند توصیه می شود این مقاله را مطالعه کنند تا بتوانند بهترین مشاور تغذیه را انتخاب کنند. تغذیه مناسب باعث افزایش طول عمرو و سلامت جسمی و روحی در افراد می شود ، به همین علت مشاوره با یک متخصص تغذیه خوب باعث می شود که شما برنامه غذایی مناسبی داشته باشید. به این نکته مهم توجه کنید که مراجعه به یک متخصص تغذیه صرفا به خاطر لاغری یا چاقی نمی باشد ، بلکه گاهی افراد برای حفظ سلامت خود به یک متخصص تغذیه مراجعه می کنند ، چرا که او علم و دانش لازم را در این خصوص دارد. از بهترین مشاور تغذیه تهران ، می توان به دکتر شادنوش ، بهترین متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی اشاره کرد.

 

مشاور تغذیه در تهران - دکتر شادنوش

 

انتخاب بهترین مشاور تغذیه در تهران

برای انتخاب یک مشاوره تغذیه خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید. پس از تهیه لیستی از بهترین متخصصین تغذیه در تهران درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید و در جلسه مشاوره تمامی انتظارات و اطلاعات خود را به او بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند. در صورتی که افراد برای مشاوره حضوری وقت کافی را نداشته باشند می توانند از طریق اینترنت اقدام به مشاوره با پزشک کنند.

دکتر مهدی شادنوش ، یکی از بهترین متخصصین تغذیه در تهران به صورت اینترنتی نیز به مراجعین خود مشاوره داده و در صورت نیاز به صورت اینترنتی برای آن ها رژیم غذایی مناسب را تهیه می کند.

چه بیمارانی باید به یک مشاور تغذیه خوب در تهران مراجعه کنند؟

برخی از بیماری های علاوه بر درمان توسط دارو نیاز به رعایت رژیم غذایی مناسبی دارد که عبارتند از :

 • بیماران کلیوی
 • بیماران قلبی و عروقی
 • بیماران دیابتی
 • بیماران گوارشی و کبدی
 • بیماران سرطانی

ویژگی های بهترین مشاور تغذیه در تهران

یک مشاور تغذیه خوب در تهران ، باید قدرت آنالیز و تحلیل خوبی داشته باشد تا بتواند به درستی علم تغذیه را برای مراجعه کننده توضیح دهد و او را برای رعایت برنامه تغذیه غذایی تشویق کند. همچنین به این نکته مهم توجه کنید که متخصص تغذیه باید بروز باشد تا بتواند بهترین برنامه را با توجه به اطلاعات روز برای بیمار تهیه کند.

هزینه مشاور تغذیه چقدر می باشد؟

هزینه بهترین مشاور تغذیه در تهران با توجه به دستمزد متخصص تغذیه ، طول درمان و غیره تعیین می شود. به این نکته مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر مشاوره تغذیه ای مراجعه نکنید. برای اطلاع از قیمت مشاوره دکتر شادنوش می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید.

وظایف مشاور تغذیه در تهران چه می باشد ؟

 • نیازهای مراجعه کننده را ارزیابی کرده و تشخیص می دهد.
 • متناسب با شرایط هر فرد ، برنامه غذایی خاصی را ارائه می دهد.
 • در مورد مسائل مربوط به رژیم درمانی و تغذیه ، به مراجعین توضیحاتی را ارائه می دهد.
 • اثرات برنامه غذایی را ارزیابی می کند و در صورت لزوم تغییراتی را در آن ایجاد می کند.
 • در مراجعین انگیزه لازم را ایجاد می کند تا برنامه غذایی خود را دنبال کنند.
 • مشکلات تغذیه ای موجود را شناسایی می کند.
 • برای افزایش ارزش غذایی مواد خوراکی ، دستورالعمل و برنامه خاصی را ارائه می دهد.

چه زمان باید به مشاور تغذیه در تهران مراجعه کنیم ؟

لازم است در تمام مراحل زندگی به خصوص در دوره بارداری ، شیردهی ، کودکی و میان سالی رژیم غذایی درستی داشته باشیم و برای حفظ سلامت و تامین نیازهای بدن با بهترین مشاور تغذیه مشورت کنیم. نیاز به مشاوره تغذیه در برخی موارد مهم تر و اساسی تر می باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

 • در حال حاضر بیشتر افراد به دلیل افزایش وزن به مشاور تغذیه در تهران مراجعه می کنند. از طرفی چاقی با بیماری های مختلفی نظیر کبد پر چرب ، فشار خون و بیماری های قلب و عروق و بسیاری بیماری های دیگر ارتباط دارد. بنابراین کاهش وزن و تغییر سبک زندگی می تواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.
 • بیماران دیابتی نیز از جمله افرادی هستند که تغذیه آن ها اهمیت زیادی دارد. این افراد می توانند با مراجعه به مشاور و دریافت رژیم غذایی درست ، علاوه بر مصرف مواد غذایی مفید ، قند خون خود را کنترل نمایند.
 • بیماران مبتلا به سرطان و همچنین افرادی که به ایدز دچار هستند ، نیاز به برنامه غذایی ویژه ای دارند تا سیستم ایمنی بدن آن ها تقویت شود.

برای مراجعه و تعیین وقت مشاوره با دکتر مهدی شادنوش ، بهترین مشاور تغذیه تهران می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.