لاغر شدن با رژیم های لاغری سخت و طاقت فرسا ممکن است برای تان بسیار مشکل باشد و با این رژیم ها نتوانید وزن تان را کم کنید. با روش های زیر به راحتی می توانید لاغر شوید.

 

دکتر شادنوش

با روش های زیر به راحتی لاغر شوید

بنا به گزارش آکاایران : اگر می خواهید وزنتان را به آسانی پایین بیاورید نیازی به رژیم های سخت ندارید کافی است یک جستجو ساده انجام دهید تا با رژیم های کاهش وزن زیادی مواجه شوید که همه، وعده لاغری و کاهش وزن در کمترین مدت و با بهترین نتیجه را به شما ارائه دهد. انواع و اقسام روش هایی که به آسانی بتواند شما را لاغر کند. اما لاغر شدن با این گونه رژیم ها کار چندان ساده ای نیست زیرا اصولا این رژیم ها یا بسیار سخت و طاقت فرسایند و یا پس از کم کردن چند کیلو در ابتدا بی اثر می شوند و شما را نا امید می کنند.

اما اگر به دنبال آن هستید که تناسب اندام همراه همیشگی شما باشد باید با تغییر عادات و سبک زندگی خود رویکردی را در پیش بگیرید که ضمن آنکه سخت و عذاب آور نباشد بتوانید در دراز مدت با کاهش کالری دریافتی و افزایش سوخت و ساز بدن به اهداف تناسب اندام خود دست یابید. در این مطلب برای شما چند ترفند آورده ایم که به راحتی و بدون رژیم گرفتن به تدریج شما را لاغر می کنند.

 

از غذا خوردن لذت ببرید تا لاغر شوید

یکی از روش ها برای کم کردن وزن و لاغر شدن آسان، لذت بردن از غذا است. یعنی که هنگام صرف وعده های غذایی همه حواستان بر روی غذا خوردن متمرکز کنید. با تمام وجودتان غذا را بو بکشید و تک تک لقمه های غذایی را در دهان تان مزه مزه کنید و آگاهانه قورت دهید و از آن لذت ببرید. زمانی که یاد بگیرید غذا را با تمام وجودتان حس کنید غذا را فقط برای پر کردن شکم نمی خورید. در این صورت ذهن و جسم شما کم کم می آموزد لذت غذا خوردن را با پرخوری و افراط خراب نکنید و به تدریج به سوی تناسب اندام و کاهش وزن گام بردارید.

 

برای لاغر شدن به تدریج و کم کم مقدار غذای مصرفی خود را کاهش دهید

اگر عادت دارید 2 کفگیر برنج بخورید نمی توانید یک شبه آن را به نصف کاهش دهید بلکه باید کم کم و به تدریج هر شب یک قاشق از غذایی که برای خود می کشید کم کنید. همینطور درباره صبحانه خوردن اینکه به طور ناگهانی آن را به نصف کاهش دهید بسیار سخت است اما اگر لقمه لقمه از مقدار غذای خود کم کنید کار را برای خود بسیار راحت تر کرده اید و پس از مدتی بدون آنکه متوجه شوید توانسته اید میزان غذای مصرفی خود را به نصف کاهش داده اید و باید بشقاب های بزرگ غذایی تان را با بشقاب هایی با سایز کوچکتر جایگزین کنید و یک قدم بزرگ و تاثیرگذار به سوی تناسب اندام برداشته اید.

 

برای لاغر شدن غذای خود را کاملا بجویید

جویدن یک روش بسیار مفید برای لاغر شدن آسان است. با خوب جویدن هم مزه غذا را بهتر خواهید فهمید، هم به هضم غذا کمک می کنید و هم به مغز خود فرصت کافی می دهید تا احساس سیری را دریافت کند و پیش از آنکه به خود بیایید شما حجم زیادی کالری بلعیده نباشید.

 

برای لاغر شدن وعده های غذایی را حذف نکنید

هیچ وقت از هیچ کدام از وعده غذایی و به خصوص صبحانه صرف نظر نکنید زیرا اینکار سبب پرخوری و مصرف کالری بیشتر در وعده های غذایی بعدی شما می شود.

 

برای لاغر شدن سبزیجات بیشتری مصرف کنید

نتایج تحققات دانشگاه هاروارد نشان می دهد مصرف زیاد گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده نقش مهمی در افزایش وزن دارد اما حالی که یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و فیبر کمک زیادی به کنترل وزن می کند. زیرا علاوه بر آنکه حجم معده شما را پر می کند و از پرخوری جلوگیری می کند به ثبات سطح قند خون نیز کمک کرده و در عین حال بدن برای هضم آنها باید کالری بیشتری بسوزاند.