سوزاندن کالری های اضافی بدن تان برای لاغر شدن و رسیدن به تناسب اندام شاید به نظر شما هم کار بسیار سختی باشد. ولی با 10 روش زیر به آسانی می توانید در عرض 1 ساعت 600 کالری بسوزانید.

 

دکتر شادنوش

10 راه جالب برای سوزاندن 600 کالری در 1 ساعت

بنا به گزارش آکاایران : پیروی از یک رژیم غذایی با ۱۵۰۰ تا ۲۲۰۰ کالری در روز می تواند دشوار باشد، به خصوص برای کسانی از ما که برای فعال ماندن به مقدار زیادی غذا نیاز دارند. خوشبختانه، همیشه ورزشی وجود دارد تا به ما کمک کند کالری های اضافه ای که در طول روز خورده ایم را بسوزانیم.

می خواهید در یک ساعت ۶۰۰ کالری بسوزانید؟ با خواندن مطالب زیر متوجه خواهید شد که این کار، آن قدرها که ممکن است فکر کنید سخت نیست:

 

کالری سوزی یک ساعته با ایروبیک های پربرخورد

ایروبیک های معمولی، عالی هستند و می توانند در افراد بالای ۹۰ کیلوگرم، در یک ساعت ۶۰۵ کالری بسوزانند. اما افرادی که حدود ۸۰ کیلوگرم وزن دارند، لازم است یک ساعت ایروبیک پربرخورد انجام دهند تا ۶۰۰ کالری بسوزانند.

 

کالری سوزی  یک ساعته با بسکتبال 

یک مسابقه بسکتبال می تواند حدود ۶۵۰ تا ۷۵۰ کالری در یک ساعت بسوزاند و در هنگام بازی، فشار واقعا زیادی بر شما وارد می کند. دست از دویدن نکشید و تا آن جا که می توانید زمین بازی را بپیمایید تا قبل از تمام شدن یک ساعت، ۶۰۰ کالری بسوزانید.

 

کالری سوزی یک ساعته با بوکس

می خواهید در کمتر از یک ساعت ۶۰۰ کالری بسوزانید؟ یک مسابقه بوکس در رینگ حداقل ۷۰۰ کالری می سوزاند و یک بوکس معمولی، نزدیک به ۶۰۰ کالری. مهم نیست که شما چقدر کوچک یا سبک هستید، سخت تمرین کردن در باشگاه بوکس، یک راه عالی برای سوزاندن ۶۰۰ کالری است.

 

کالری سوزی یک ساعته با ورزش های سوئدی

ممکن است این کلمه را از اوایل دهه ۹۰ نشنیده باشید اما این اصطلاحی است که به تمرینات متداول وزن بدن اشاره دارد. داریم در مورد دراز و نشست، شنای سوئدی، بارفیکس و … صحبت می کنیم. آن ها را با شدت و سرعت زیاد انجام دهید تا در یک ساعت، ۶۰۰ کالری بسوزانید.

 

کالری سوزی یک ساعته با قایقرانی (پارو زدن)

با استفاده از دستگاه قایقرانی، بدن تان را به حرکت در آورید. شما می توانید با پارو زدن شدید به آسانی ۶۰۰ کالری در ساعت بسوزانید. اما حتی پارو زدن متوسط برای یک مرد یا زن ۸۶ کیلوگرمی کافی است تا به ۶۰۰ کالری برسد.

 

سوزاندن 600 کالری در یک ساعت با تمرینات دایره ای

به جای آنکه بین هر ست در باشگاه به خودتان استراحت دهید، تمرینات دایره ای را امتحان کنید و هرگز ازحرکت بازنایستید. بعد از یک تمرین هل دادنی، یک تمرین کشیدنی و به دنبال آن یک تمرین پا انجام دهید. شما فقط در یک ساعت، ۶۵۰ کالری سبک تر خواهید شد.

 

کالری سوزی یک ساعته با اسکی صحرانوردی (کراس کانتری)

شما برای سوزاندن ۶۰۰ کالری در یک ساعت باید در یک سرعت نسبتا متوسط اسکی کنید. اما هر چه سریع تر اسکی کنید، کالری بیشتری خواهید سوزاند. اگر در مسابقات اسکی صحرانوردی شرکت کنید، می توانید در نیم ساعت، ۶۰۰ کالری بسوزایند.

 

سوزاندن 600 کالری  در یک ساعت با دوچرخه سواری

سوار دوچرخه شوید و به شدت رکاب بزنید تا در یک ساعت، ۶۰۰ کالری بسوزانید. تا زمانی که با سرعتی بیش از ۲۲ کیلومتر در ساعت رکاب بزنید، آن ۶۰۰ کالری را در کمتر از یک ساعت خواهید سوزاند.

 

کشاورزی هم می تواند یک فعالیت کالری سوز باشد

شما خواه علوفه را به صورت دسته درآورید یا انبارتان را تمیز کنید، با یک ساعت کار سخت می توانید ۶۰۰ کالری بسوزانید.

 

کالری سوزی یک ساعته با فوتبال

شما می توانید تکل بزنید یا فوتبال تاچ یا فلگ بازی کنید اما اگر هدف شما سوزاندن ۶۰۰ کالری است، مطمئن شوید که گیرنده پاس یا حمل کننده توپ هستید.